Navigace

Obsah

Statistické údaje

ZUJ: 574830
Katastrální výměra: 555 ha
Počet obyvatel: 384

bukovka

Obec Bukovka

Obec se nachází 4 km západně od města Lázně Bohdaneč, směrem na Chlumec nad Cidlinou. Je obklopena z jižní i východní strany lesy a rybníky.  Výraznou dominantou obce je  evangelický kostel z roku 1861. Obec Bukovka a místní část Habřinka tvoří územní celek.

Obec má vlastní vodovod, kanalizaci napojenou na čističku odpadních vod a novou plynofikaci. V 70. a 80. letech občané svépomocí vybudovali obchod s obecním úřadem,  hospodu s kulturním domem, hasičskou zbrojnici, vodárnu a sportovní areál.

V obci probíhá tradiční spolková činnost -  sbor dobrovolných hasičů, myslivecké sdružení a tělovýchovná jednota. Hlavní náplní TJ Bukovka je výchova mladých fotbalistů a fotbalistek.  Tradiční  volnočasovou aktivitou pro děti je výtvarný kroužek. V Bukovce se také nachází sídlo Farního sboru Českobratrské církve evangelické.

Obec Bukovka

Zprávy

16.04.2018

Pálení čarodějnic

Zveme na pravidelnou akci tradičního pálení čarodějnic na hřišti v Bukovce. Sraz účastníků lampiónového průvodu v 18.30 před OÚ. Hry a soutěže pro děti, pro všechny zajištěno občerstvení.

Detail

16.04.2018

2. ročník Boccia run Bukovka

Zveme všechny na 2. ročník charitativního běhu Boccia run Bukovka, který pořádá SK Bukovka ve spolupráci s SDH Bukovka a TJ Léčebna Košumberk pod záštitou senátorky Mgr. Miluše Horské. Více na www.bocciarun.cz

Detail

08.03.2018

Obec Bukovka se připojí k akci Vlajka pro Tibet

Obec Bukovka se 10. března připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet vyvěšením tibetské vlajky na budovu obecního úřadu. Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany.

Detail

19.02.2018

Vyhrazeno (nejen) pro seniory

V přiloženém letáku se mohou nejen senioři seznámit s možnými praktikami "hyen", kterými mohou být ohroženi v běžném životě a jak se jím bránit. Vypracovala Policie ČR, krajské ředitelství.

Detail

19.02.2018

Setkávání maminek s malými dětmi

Místní evangelický sbor zve maminky s malými dětmi na pravidelná čtvrteční setkávání k rozhovoru u kávy a čaje. Termín rozpisů setkávání a bližší informace naleznete v přiloženém letáku.

Detail

Fotogalerie

Country bál 2018

Country bál 2018

Dětský karneval 2018

Dětský karneval 2018

Tříkrálová sbírka 2018

Tříkrálová sbírka 2018

Kalendář akcí

27.04.2018

Divadelní představení - Mezi nebem a zemí

Obec Kladruby n/L pro Vás připravila návštěvu Východočeského divadla v Pardubicích. Pro naše občany bude připraven autobus. Vstupenky stojí 380,- Kč nebo 330,- Kč. Dopravu autobusem hradí pro své občany obec.

Obec Kladruby nad Labem

30.04.2018

Pálení čarodějnic

Tradiční akce pálení čarodějnic s lampionovým průvodem do Obecního úřadu. Připraveny soutěže a hry pro děti, opékání buřtů a občerstvení pro všechny. Přijďte se pobavit a posedět se sousedy.

Detail