Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Termosanace kostela

Termosanace kostelaDatum konání:
14.10.2014

V tomto týdnu probíhají přípravy na provedení termosanace krovů v bukovském kostele. Brigádníci vyklízí z půdy kostela dlaždice, vynášejí omítku a odkrývají vrchní prkna. V případě příznivého počasí přijede následující týden odborná firma provést ošetření všech dřevěných krovů kostela, tzv. termosanací. Jedná se o proces, kdy se nahřejí všechny dřevěné konstrukce na střeše a ve věži kostela na takovou teplotu, aby došlo k spolehlivé likvidaci dřevokazného hmyzu, např. tesaříka krovového.  Provedení termosanace bylo doporučeno na základě odborného posouzení stavu krovu kostela. Ten je nyní ve velmi špatném stavu. Likvidací škůdců by měl být získán čas na shromáždění fianančních prostředků potřebných pro celkovou opravu střechy kostela včetně výměny krovů.

Na brigádě je vítáná každá pomocná ruka.  Pokud máte zájem pomoci, kontaktujte pana Martina Plecháčka nebo starostku obce.

Na provedení termosanace získal evangelický sbor, který je majitel kostela, dotaci od Pardubického kraje v částce 50 tisíc korun, což pokryje cca 1/6 nákladů. Vítán je proto jakýkoliv finanční dar určený na pokrytí zbývajících nákladů.

 


24. 11. Emílie

Zítra: Kateřina

http://www.pardubickykraj.cz/

portal.gov.cz

Zastupitelstvo schválilo vybudovat v prostorách bývalého kravína bydlení pro seniory. Domníváte se, že by v tomto objektu měly být vybudovány také prostory pro veřejnost?
a) Ano, mohla by tam být např. malá tělocvična, zázemí pro maminky s dětmi atp.
  
 10
b) Ano, ale prostory komerčního charakteru.
  
 8
c) Ne, obec má dostatek jiných prostor pro tyto účely.
  
 10
d) Nevím.
  
 6

Kalendář akcí

Návštěvnost stránek

196553